Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Přihlášení
Email:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Email:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit
Rezervace +420 773 696 696

Cyklotrasa ve znamení hornictví


V blízkosti Lišova se nalézá obec Rudolfov, kde se ve středověku těžilo stříbro. Trasa nás zavede přes Jelmo, Libnič do města Rudolfov, odtud k rybníku Mrhal. Přímo od něj přes vesnici Hlinecká Hora a Zvíkov zpět do Lišova. Trasa je dlouhá přibližně 18 km.


Vstupné:
Snížené vstupné:

Trasa je dlouhá přibližně 18 km a její výškový profil si můžete prohlédnou na následujícím obrázku.

Výškový profil trasy

Vyjíždíme z Lišova směrem na České Budějovice po trase s číslem 1243. Těsně před koncem obce odbočujeme vpravo směren na obec Jelmo. V obci Jelmo se nalézá rybník  vhodný ke koupání (to kdybychom se vyjížďkou trefili do krásného slunného dne). Z obce Jelmo máme dvě možnosti. Dobrodružným povahám doporučujeme vydat se po modré turistické značce k rozcestí, kde se toristická značka napojuje na cyklotrasu s číslem 1107 a po ní budete pokračovat do vesnice Libníč. Méně dobrodružná cesta vede po okresce z Jelma přímo do vesnice Libníč, kde se též napojíte na cyklotrasu 1107, po které budete pokračovat až do Rudolfova.

Rudolfov

Otevírací doba muzea:
od července do srpna
Pondělí 13:00 - 18:00
Středa 9:00 - 12:00 13:00 - 15:00
Čtvrtek 13:00 - 18:00

Město Rudolfov se nalézá v blízkosti krajského města České Budějovice. Vyniká svojí hornickou historií. Pokud se Vám zachce odpočinout si ze sedla kola, můžete se vydat na turistickou naučnou stezku po stopách těžení stříbra v této obci. Zároveň si můžete prohlédnout zdejší hornické muzeum.

Rudolfov je příkladem hornického města, o němž jsou první písemné zmínky již z roku 1385 a hovoří se v nich o těžbě stříbra v okolí.

Více informací na stránkách města Rudolfov

Rybník Mrhal

Z Rudolfova se vydáme již zase v sedle kola k rybníku Mrhal. Trasa vede sice po žluté turistické značce, ale na kole je tento úsek velmi dobře zvladatelný. Pojedeme lesní cestou k rybníku Mrhal, který původně sloužil k napájení stříbrných dolů v Rudolfově. Zde se můžeme občersvit ve velmi příjemné hodspůdce, vykoupat se na místní pláži, nebo si alespoň chvíli zarybařit. Mrhal vyniká svými rybářskými trofejemi, je totiž velmi hluboký (až 15 m) a od šedesátých let nebyl vypuštěný.

Více na stránkách Rybník Mrhal

Rybník Mrhal

Od Mrhalu vyrazíme do kopce ve směru Hlincová Hora, kde se napojíme na cyklotrasu s číslem 1096, po které dojedeme do Zvíkova a odtud se pohodlně dostaneme zpět do obce Lišov (viz trasa 1106).


Podobné články